środa, 29 sierpnia 2012

Rozdział 21.

muzyka, 


Jess,


Tydzień później.


Była siódma rano, a ja nie mogłam spać. Siedziałam na parapecie i przyglądałam się panoramie Londynu, od kilku dni pogoda kompletnie się zmieniła, było dość chłodno i padał deszcz. Ostatnio wszystko zaczęło się pieprzyć, Chloe wyjechała, nie daje żadnych oznak życia, Niall jest załamany, a Emilie popada w anoreksję a ja, ich przyjaciółka nie potrafię im pomóc. Jedyną pocieszającą wiadomością było to że nie jestem w ciąży, naprawdę mi ulżyło, nie chodzi o to że nie chce mieć dzieci, ale nie teraz jestem za młoda, nie poradziła bym sobie. Krople spływały po szybie tworząc małe, cienkie ścieżki, sięgnęłam po mojego iPhona, podłączyłam słuchawki i włączyłam muzykę, to jedyna rzecz dzięki której mogę odpocząć, uspokoić się i odpłynąć. Przykryłam się kocem, oparłam o ścianę i wsłuchałam w „Moments” bo akurat leciała, chciałam choć na chwile zapomnieć o problemach i zając się sobą, przymknęłam powieki. Zasnęłam na chwilę, kiedy po raz drugi otworzyłam oczy, wyjęłam słuchawki z uszu i spojrzałam na wyświetlacz telefonu, zegarek wskazywał 9:15. Wstałam, przejechałam włosy ręką i udałam się do kuchni. Thomas od jakiegoś czasu spotyka się z jakąś modelką, często go nie ma, nawet w nocy, chodzą na imprezy albo po prostu zostaje u Vanessy – bo tak na imię ma jego dziewczyna i tak właśnie było tym razem. Rozejrzałam się po pustym pomieszczeniu i podeszłam do ekspresu, zrobiłam sobie kawę i usiadłam na blacie. Nie byłam głodna. Kiedy wypiłam ciepły napój, zeskoczyłam z blatu i skierowałam się w stronę łazienki. Wzięłam szybki prysznic i już stałam przed lustrem rozczesując włosy, wysuszyłam je i przejechałam prostownicą. Zrobiłam lekki makijaż i w samej bieliźnie pobiegłam do mojej garderoby. Wzięłam czarne rurki, białą koszulkę z pacyfką, czarną bluzę, dżinsową kurtkę i białe krótkie conversy. Ubrałam się, spojrzałam jeszcze na wyświetlacz swojego iPhona, na początku w głębi serca liczyłam na to że odpisze, że to wszystko da się jakoś naprawić, a teraz, teraz byłam wściekła że tak nas potraktowała, mnie, Emilie, Nialla, miałyśmy na zawsze być przyjaciółkami. Zawsze, na zawsze, przyjaźń, miłość – niektórzy, po prostu nie znają znaczenia tych słów, nie wiedzą jakie są potężne. Wyszłam z mojego apartamentu, przekręciłam klucz, weszłam do windy i wjechałam na piętro dziewiąte. Pociągnęłam za klamkę, lecz drzwi były zamknięte, zapukałam. Nic.
- Emilie, jesteś tam? – krzyknęłam. Dalej nic. Zjechałam windą na sam dół i wyszłam z wieżowca. Kiedy znalazłam się na dworze przeszła mnie fala zimna, zaczęły kapać na mnie co chwila pojedyncze krople deszczu. Założyłam kaptur i podeszłam bliżej ulicy by złapać taksówkę. Dzisiaj chłopcy pracowali, nagrywali w studiu. Wsiadłam do taksówki, podałam adres i ruszyłam. Była dopiero jedenasta ale byłam pewna że 1D już pracuję. Wysiadłam z taksówki, przed studiem stało z pięćdziesiąt może sześćdziesiąt fanek, zaczęłam się przeciskać. Na całe szczęście w połowie drogi do drzwi zauważył mnie Andy – ochroniarz One Direction. Pomógł mi dojść do wejścia. Kiedy odwróciłam się i spojrzałam na fanki one zaczęły krzyczeć jedna prze drugą.
- Pozdrów chłopaków.
- Podasz im nasze twittery.
- Gdzie Chloe? 
- Jak się czuję Niall?
- Zdobędziesz dla nas autografy?
Nie miałam siły, byłam po prostu zmęczona, ostatnio pojawiło się za dużo problemów, olałam je, odwróciłam wzrok i weszłam do środka. W tym studiu byłam pierwszy raz, szłam wąskim korytarzem aż doszłam do pomieszczenia gdzie znajdowali się chłopcy.
- Hej. – uśmiechnęłam się lekko i zdjęłam kaptur.
- Cześć, Jess. – powiedzieli równocześnie Liam, Louis i Harry. Niall uśmiechnął się lekko, więc podeszłam do niego i przytuliłam go mocno. Kiedy go puściłam, odwróciłam się i spostrzegłam mojego chłopaka, uśmiechał się. Pocałowałam go czule w usta i wtuliłam się w niego, on lekko głaskał mnie po wilgotnych włosach. Po chwili zapytałam:
- A gdzie Emilie?
- Jak to? Myślałem że jest z tobą. – powiedział lekko zdenerwowany Harry.
- A ja myślałam że jest tu, bo jak rano u niej byłam to drzwi były zamknięte a jej nie było.
- Poczekaj zadzwonię do niej. – powiedział mój przyjaciel i odszedł na bok.
- I co? – zapytałam kiedy znowu się pojawił.
- Nie odbiera, coś jest nie tak, martwię się, Jess czy mogłabyś wrócić do waszego wieżowca i sprawdzić czy jej tam nie ma, jeśli ja wyjdę teraz to wiesz co się stanie, widziałaś te fanki.
- Tak, jasne, nie ma sprawy. To ja nie długo wrócę. – Zayn pocałował mnie w policzek.
- Kocham cię. – szepnął.
- Ja też cię kocham. – odpowiedziałam i zaczęłam iść wąskim korytarzem. Wyszłam na dwór i z powrotem założyłam kaptur, przecisnęłam się przez fanki i już byłam w drodze do naszego wieżowca. Okazało się że winda chwilowo nie działa, więc musiałam iść schodami. Szłam powoli nie zwracając zbytnio uwagi na mijających mnie ludzi. Kiedy doszłam na piętro szóste spostrzegłam Em wychodzącą z siłowni.
- Co ty robisz? Wszyscy się o ciebie martwią.
- Byłam na siłowni co w tym takiego złego? – zapytała nie rozumiejąc mojego zdenerwowania.
- Emilie przestań! – krzyknęłam. Ty naprawdę nic nie rozumiesz, niszczysz mnie, Harrego, siebie. Nie możesz pojąć tego że jesteś idealna, piękna. Przestań się odchudzać. Ta anoreksja cię zabija i nas chyba też. Właśnie przez to są nasze wszystkie problemy, spięcia, kłótnie. Chcesz tego? Harry kocha cię taką jaką jesteś. Dla kogo chcesz się zmienić, bo ja nie rozumiem. I mam serdecznie dosyć tego wszystkiego. Chcesz znowu trafić do szpitala, chcesz tego? Teraz na pewno skontaktowali by się z psychologiem, z twoją mamą, to jest chore Em zrozum to, my chcemy dla ciebie dobrze. Wszystko się pieprzy, a ja też jestem już zmęczona tym wszystkim, nie utrudniaj tego jeszcze bardziej. Harry strasznie się martwi i to przeżywa, uwierz w końcu nie wytrzyma i cię zostawi, wszyscy odejdą bo nie będą mieli już sił. Ale przecież ty i tak zrobisz jak chcesz, nie mylę się, prawda?
- Nie. – powiedziała prawie nie słyszalnie.
- Jak zwykle. – zaśmiałam się cicho. Więc chyba nic tu po mnie, trzymaj się Em. – zaczęłam schodzić schodami.
- Jess, zaczekaj.
- Zostaw mnie. – nie odwróciłam się, zeszłam na dół i wybiegłam z budynku. Deszcz dalej padał, zachłysnęłam się zimnym powietrzem. Szłam prosto przed siebie kopiąc co chwile jakiś kamień pojawiający się pod moimi stopami. Wyjęłam telefon z kieszeni spodni. Wybrałam bardzo dobrze mi znany numer, pojawiło się zdjęcie uśmiechniętego Zayna, nacisnęłam zieloną słuchawkę.
- Tak Jess? - powiedział Zayn.
- Gdzie jesteś?
- Już w domu. Coś się stało, a ty gdzie jesteś?
- Idę do was przez miasto, za jakiś czas powinnam być.
- Pieszo? Ale pada deszcz.
- Nic nie szkodzi, Do zobaczenia. – rozłączyłam się.
Tak, padał deszcz, ale mi to nie przeszkadzało, chciałam chociaż przez chwile pobyć sama. Londyn zawsze był piękny, kiedy był zasypany śniegiem, w słoneczny dzień, zasypany jesiennymi liśćmi a nawet wtedy kiedy padał deszcz. Uśmiechnęłam się lekko. Jedyne o czym teraz marze to usiąść pod kocem z ciepłą kawą w ręku i przytulić się do mojego chłopaka, rozmawiać albo milczeć, bez różnicy, po prostu być blisko niego. Kiedy w końcu doszłam do domu chłopaków, zapukałam lekko do drzwi. Otworzył mi Niall.
- Jesteś cała mokra.
- Nic nie szkodzi.
- Chodź szybko bo się przeziębisz. Zayn!
Weszłam do środka i zdjęłam buty, rozejrzałam się po mieszkaniu i spostrzegłam Zayna zbiegającego po schodach, nikogo więcej nie było. Złapał mnie za rękę i pociągnął na górę. Stanęłam w progu jego pokoju, a on zaczął szukać czegoś w swojej szafie. Po chwili wyciągnął swoją koszulkę „ Smoking can cause a slow and painful death”, szare dresy i czarną bluzę. Ubrałam się w suche ciuchy i razem zeszliśmy do salonu gdzie siedział Niall.
- To co z Em? – zapytał blondyn.
- Nawet nie pytaj.
- To znaczy? – ciągnął Zayn.
Opowiedziałam im o naszej sprzeczce i co ją spowodowało, nie zrobiło to na nich zbytniego wrażenia, chyba poznali już ją wystarczająco dobrze i przyzwyczaili się do tego. Ale dla mnie ona była naprawdę ważna, nie chciałam jej stracić, martwiłam się o nią i chciałam dla niej jak najlepiej. Emilie można powiedzieć była już dorosła i powinna sama o sobie decydować, ale zachowywała się jak dziecko. Jak dziecko które chce osiągnąć postawiony sobie cel, swoje ambicje które nie do końca są słuszne, prawdziwe, dobre, warte poświęcenia. Odpowiedzialność. Moja przyjaciółka na pewno nie była odpowiedzialna, ani za siebie ani za bliskie osoby. Raniła mnie i Harrego, może nie świadomie ale robiła to. Nie chciała niczego zmieniać, nie chciała chodź trochę zmienić siebie. Z moich rozmyślań wyrwała mnie piosenka „ Summer Paradise” którą Niall miał ustawioną jako dzwonek, nie zauważyłam też wcześniej że mojego przyjaciela nie ma z nami w salonie.
- Odbierzcie. – usłyszałam krzyk blondyna z kuchni. Podniosłam telefon nacisnęłam zieloną słuchawkę i przyłożyłam go do ucha.
- Tak, słucham?
- Witaj Niall, tu Samantha, mama Chloe. – zesztywniałam, a po plecach przeszedł mnie zimny dreszcz.
- Niall jest w kuchni, tu Jess. – powiedziałam tak szybko że nawet nie byłam pewna czy zrozumiała co mówię.
- A, Jess, dzień dobry. Dasz mi go? – przycisnęłam telefon do piersi i skierowałam się do kuchni gdzie blondyn przygotowywał sobie kanapki.
- Niall, to mama Chloe. – powiedziałam szeptem. On spojrzał na mnie z przerażoną miną.
- Nie chce z nią rozmawiać, nie mam o czym. – odparł, a ja zauważyłam jak po jego policzku spływa jedna pojedyncza łza, odwróciłam się żeby się nie rozpłakać i wróciłam do Zayna.
- On nie chce z panią rozmawiać. – znowu przyłożyłam iPhona Nialla do ucha.
- Ale jak to? Ja nie wiem co się dzieje, moja córka wyjechała, powiedziała mi że nie jest już z Niallem i że chce odpocząć, wszystko przemyśleć, czy on ją skrzywdził?
- Czy on ją skrzywdził? – wrzasnęłam na cały dom i wstałam automatycznie.
- Jak pani śmie tak mówić, to ona go skrzywdziła, złamała mu serce, oszukała, wszystkich nas skrzywdziła, zostawiła go, zostawiła nas, zakończyła naszą przyjaźń, miałyśmy być zawsze razem, zawsze, rozumie pani co to znaczy, a ona po prostu to zakończyła, bo stwierdziła że to ją meczy, wybrała spokój a nie Nialla, a on jest tak cudowny, tak dobry i kochany, powiedziała że na nas też już jej nie zależy, nienawidzę jej z całego serca, kiedyś była moją przyjaciółką, a teraz jest największym wrogiem, nigdy jej tego nie wybaczę, tego że tak nas skrzywdziła, mnie, Emilie, Nialla. Nigdy!- po moich policzkach zaczęły spływać łzy.
- Ja nie wiedziałam. – wybełkotała.
- To teraz już pani wie. – rozłączyłam się i dopiero teraz spostrzegłam że w salonie stoi Niall, przysłuchiwał się całej mojej rozmowie z mamą Chloe, on również płakał. Podeszłam do niego i przytuliłam go mocno. Po chwili podszedł do nas Zayn, odsunęłam się od blondyna i wtuliłam w mojego chłopaka, jeszcze ręką starłam ostatnią łzę cieknącą po policzku mojego przyjaciela.
- Będzie dobrze, wiem że to głupie słowa, ale na pewno się ułoży. – powiedział Zayn, kierując te słowa do naszej dwójki. Właśnie teraz chciałam napisać do Em żeby się tu pojawiła że jej potrzebuję. Ale nie zrobiłam tego, nie mogłam. Westchnęłam głośno i usiadłam na kanapie a obok mnie Zayn i Niall. Mój chłopak chciał rozładować atmosferę, zawsze to robił i najczęściej mu się udawało, włączył horror o którym ostatnio rozmawiałam z Niallem, bardzo chcieliśmy go obejrzeć, ale plany się pokomplikowały i nie poszliśmy do kina. Spojrzałam na ekran, film właśnie się zaczynał. Wbiłam się w poduszki, założyłam kaptur i pogrążyłam się w swoich myślach. Nie potrafiłam się na niczym skupić, nie potrafiłam w spokoju obejrzeć filmu, w głowie miałam milion myśli. Nie mogłam uwierzyć, że Chloe nie powiedziała nic mamie i jeszcze zwaliła całą winne na Nialla, co za szmata. Myślałam że ją znam ale chyba się pomyliłam, dawna Chloe nigdy by tak nie postąpiła, ona nigdy by nie zostawiła swojego chłopaka, myślałam że ona go kocha, jak mogła go tak okłamywać, jak mogła okłamywać nas. Jest nikim, dla mnie jest nikim. Ja jej zaufałam! Głos w mojej głowie krzyczał w niebo głosy. Przymknęłam powieki. Nienawidzę jej. Nienawidzę jej. Nienawidzę jej. Ciągle słyszałam to w głowie. Wszystko się sypie, moje przyjaźnie się rozpadają, najpierw Chloe, a teraz Emilie. Nie chce stracić Em, ale jeśli ona nie zachowuje się w stosunku do mnie fair to dlaczego ja powinnam. Nie muszę, nie chcę. Mam już dosyć pomagania wszystkim dookoła, zajmowania się ich problemami. Bo kiedy to ja mam kłopoty, chwilowe załamanie i potrzebuje  pomocy, nikogo nie ma. Chciałam przez chwile odpocząć, otworzyłam oczy i zaczęłam przyglądać się postaciom w filmie. Położyłam głowę na ramieniu Zayna, on objął mnie, a ja wtuliłam się w niego. Wciągnęłam powietrze i poczułam mocne perfumy połączone z zapachem dymu z papierosów. Nie chciałam się z nim kłócić, więc nic nie powiedziałam, to pewnie przez ten stres, tyle się ostatnio dzieje. Wiem jak trudno rzucić nałóg, a kiedy emocje buzują i chce się odreagować sięga się właśnie po używki.
- Kocham cię. – powiedziałam cicho.
- Ja też cie kocham. – odszepnął.
Kiedy film się skończył, no skończył się a ja nie wiedziałam o czym był, nie wiedziałam nawet kto był głównym bohaterem, Niall wstał z kanapy.
- Idę się położyć. – powiedział ochryple.
Spojrzałam mu prosto w oczy a on skierował się w stronę schodów a po chwili zniknął z mojego pola widzenia. Rozciągnęłam się i położyłam głowę na kolanach Zayna, on głaskał mnie po włosach co chwile.
- Dlaczego? – zapytałam.
- Ale co?
- Dlaczego wszystko się psuje. Przyjaciele odchodzą, miłość zawodzi, a problemy powstają z jednych drugie, potężniejsze. Czemu wszystko nie może być dobrze? Czemu ludzie nie mogą kochać siebie nawzajem, szanować, nie zawodzić. Czemu mówią słowa „Kocham cię” nie znając ich znaczenia i potęgi? Czemu mówią „ Na zawsze” chociaż wiedzą, że tak nie będzie, że nie dotrzymają danej obietnicy? Czemu? – zamknęłam oczy bo zaczęły napływać do nich łzy, mój chłopak złapał mnie za rękę.
- Pamiętasz jak mówiłem że będę się starał żeby było idealnie? – nie czekał na moją odpowiedź. Staram się i dalej będę, ale nigdy nic nie będzie perfekcyjne, takie jest życie czy jakby wszystko się układała, wszyscy byli by dla siebie mili, tak byś je kochała. Nie, właśnie. Bo byłoby nudno, jedna wielka melancholia. Zawsze coś się psuje, ale tak już jest i nikt tego nie zmieni, prędzej czy później ułoży się, znowu będzie dobrze. Życie biegnie do przodu, ludzie się starzeją i zmieniają ale najważniejsze jest to żeby podczas tej zmiany dalej zostać sobą. Kawa stygnie, uczucia gasną, piwo tarci gaz, namiętność wietrzeje, a ludzie zwyczajnie odchodzą. A ty, żyjesz dla siebie, nie dla innych. Więc nie myśl o tym, bądź sobą bo inni zapomną a ty będziesz tym żyła, oni odejdą a ty zostaniesz.
- Masz racje. Czasami nawet mnie zaskakujesz, uwielbiam z tobą rozmawiać. Jestem największą szczęściarą, bo mam ciebie. – podniosłam się i pocałowałam go w usta.
- Ale nie chce żeby Niall cierpiał, on na to nie zasługuję. – dodałam.
- Tak, on na to nie zasługuję, ale myślę że zwykła rozmowa mu nie pomoże, wiesz jak bardzo ją kochał i nie wiem czy dalej nie kocha. – pocałował mnie w czoło i przybliżył o siebie. Nasze dłonie złączyły się, palce splotły się razem. Wtuliłam się w niego. Nie musiałam mówić że go kocham on bardzo dobrze o tym wiedział. Szepnęłam tylko ciche „Dziękuję”.     pytanie na dziś: jak według was potoczą się dalsze losy naszych bohaterów? Czy Niall i Chloe znowu będą razem? Czy Em wyjdzie z anoreksji? A co stanie się z Jess? - e&j+ słowa emilie: jak harry we mnie wejdzie, to ja ze wszystkiego wyjdę :D. taki tam mały żarcik, do tak pochmurnego rozdziału :)

53 komentarze:

 1. Cud, miód i malinka<3
  Ej, dziewczyny ile macie zamiar napisać rozdziałów ? I czy jak zakończycie tego bloga to założycie następnego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. planujemy jakieś 39 rozdziałów, nie więcej, i tak chcemy założyć kolejnego bloga, ;) - jess

   Usuń
  2. jess, dziecko drogie, co ja ci mówiłam o emotikonkach... nie ';' tylko ':', boże, popełnić taki karygodny błąd. eh:* - emilie

   Usuń
  3. serio Em, serio, idę coś zjeść :)- jess :*

   Usuń
 2. Świetny blog. Czekam na kolejny rozdział. Współczuje z powodu Chloe. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży.

  Zapraszam do mnie trochę inny klimat bo fantasy, ale mam nadzieję, że może wystawisz jakąś opinie: http://mam-bestie-w-sobie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. W O W
  no ja chcę następny
  mam już podniete, a wy skończyły OmG
  kocham was za tego bloga
  i interesuje mnie co się dzieje z Chloe.
  To taka spokojna dziewczyna xD
  gotuję się na seans <3

  OdpowiedzUsuń
 4. oOo, Podoba mi się. :)

  dzięki za zaproszenie , wpadnę tu nie raz. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. zajebisty x zapraszam do mnie: http://onedirectionfraise.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Swietny rozdział.
  Mam nadzieję, że Em wyjdzie z anoreksji, że Chloe i Niall będą razem i, że w życiu Jess i reszty już nic się nie spieprzy. Póki co jest dobrze. Czekam na nn : )

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne *.* tylko ja chcę żeby Chloe i Niall znów byli razem!;; <3 błagam <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Smutny, ale ten żarcik na końcu trochę rozweselił. Mam nadzieję że wasz blog nie skończy się na 39 rozdziałach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w końcu mój żart kogoś rozweselił, haha.
   nasz blog skończy się na max. 39 rozdziałach. ale nie martw się po tym opowiadaniu będzie następne :) - emilie

   Usuń
 9. fajny rozdział,ale fajnie by bylo gdyby Jess i Em sie pogodzily:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Rozdział jest niesamowity. Bardzo mi się podoba.
  Czekam na następny.
  Zapraszam do mnie : http://1d-zakazanamilosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Biedny Nialler : ( , ale i tak Boskie *_* !! Czekam na NN . I zapraszam do siebie , mam też nadzieję że wyrazisz swoją opinię na temat mojego bloga : D .

  OdpowiedzUsuń
 12. przepraszam za spam, ale na moim blogu pojawił się nowy rozdział z perspektywy Blanki na http://mean-hungry-lovers.blogspot.com/ zapraszam do przeczytania i komentowania :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak ja uwielbiam waszego bloga :) piszecie świetne rozdziały :) kocham was <3
  A co to pytań to mam nadzieję, że Chloe będzie z Niallem, że w końcu zatęskni za nim i przyjaciółkami, i wróci. Jednak to od was zależy. Jeśli chodzi o Emily to mam jakieś dziwne wrażenie, że się opamięta i skończy z odchudzaniem, przez co i z Harrym się jej ułoży. A Jess? Myślę, że dalej będzie z Zaynem. Chyba dlatego, że przeżyli długą drogę do bycia razem i przez to nie pozwolą aby to tak się skończyło. Poza tym myślę, że Jess załamałaby się gdyby rozstała się z Zaynem, i tak było jej trudno mu zaufać, a jakby ze sobą zerwali jeszcze bardziej przestałaby ufać ludziom, nie dałaby nikomu do siebie dotrzeć. A tak czarnego scenariusza nie przewiduje. Chyba nie byłybyście na tyle podłe? :)
  No nic :) dziękuję za tak świetny rozdział. Nie wiem czemu, ale strasznie lubię wasz sposób pisania :) z niecierpliwością czekam na następny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze nie wiesz na co nas stać, haha - emilie :)

   Usuń
 14. chciałabym zaprosić na rozdział z perspektywy Alice, który przed chwilą pojawił się na http://mean-hungry-lovers.blogspot.com/ . Mam nadzieję, że ci się spodoba i zostawisz po sobie komentarz. Przepraszam także za spam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Hej mam pytanie.. Jak wy ustawiłyście to tło nagłówka ?? :) Bo też chcę dodać zdjęcie a nie mam pojęcia jak .. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tzn tobie chodzi o tło, czy o nagłówek, bo to dwie różne rzeczy? :) - emilie

   Usuń
  2. o to co te trzy dziewczyny są.. Jak to ustawiłaś bo to wiem,że one wszystkie nie są na jednym zdjęciu tylko to takie obrobione tylko jak to ustawiłaś na blogu ? :)

   Usuń
  3. nagłówek ustawiłyśmy tak:
   wchodzisz w szablon,
   klikasz 'dostosuj',
   wybierasz opcję 'układ',
   i tam masz jakby szkic bloga i klikasz w ten prostokąt z nagłówkiem, opcja - edytuj,
   tam już dodajesz obrazek i wszystko ustawiasz jak chcesz, itp :)

   Usuń
  4. Można wiedzieć w jakim programie zrobiłyście fotomontaż ??

   Usuń
 16. Końcowe zdanie mnie rozwaliło totalnie hahahaha :D
  Nie no, mega, muszę nadrobić rozdziały :D
  Pozdrawiam i zapraszam do mojego świata :

  http://one-direction-and-ammie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a już myślałam, że to taki suchar wyszedł :( - emilie :D

   Usuń
 17. jej słowa "jak harry we mnie wejdzie, to ja ze wszystkiego wyjdę" noo genialne XD.
  Dopiero znalazłam tego bloga i jestem pod wrażeniem. Prosze możesz mnie informowac? http://open-your-eyesx.blogspot.com/. Nooo ja chcę żeby Chloe była z Niallem again :C

  Wpadnij proszę na mojego bloga, dopiero się zaczyna, więc chcę go trochę rozsławic.
  http://open-your-eyesx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Nowy rozdział na http://blog1dlovestory.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zapraszam na moje blogi.. Co prawda nie o 1D tylko o The pupils .. :D www.opowiadaniaothepupils.blogspot.com a drugi nie o żadnym zespole www.nielammiserca.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYBOWANIA ZALEŻY MI NA TYM WWW.NIELAMMISERCA.BLOGSPOT.COM, WWW.OPOWIADANIAOTHEPUPILS.BLOGSPOT.COM.. Jakbyście mogły proszem o reklame

  OdpowiedzUsuń
 21. pure green coffee extract Μoѕt diet pills on
  the market are not ѕafе. Anԁ theу not only have thе сарability of causіng serious sіde еffects, but some haѵe even гesulteԁ in death.
  Acutrim anԁ Dеxatrim arе common names in the diet world, and they cοntaіn a сοmbination of
  phenylprοpanolamine and caffeine. Τhese stimulants cаn produce symptoms
  such аs increasеd heart rate, dizzinеѕs, high bloоd prеѕsure, anxiety and other sіԁe effects.
  Fen-Ρhen has beсomе an infamouѕ housеhold ωord due to the laωѕuits cοming out that it has caused hеart damаge to
  consumeгs. Ephedrine is a cοmmon ingredient in diet supplеmentѕ and hаs been linked tо many
  deathѕ fгom heaгt attacks, seizureѕ
  and strokes.

  green coffee bean extract reviews
  Dr. Lindsey Duncan waѕ on Thuгsԁay's show talking about the green coffee bean and how it can help weight loss by inhibiting the body's
  release оf glucose while also boosting thе burning of fat in thе livеr.

  Sіmilaг to green tea ѵs. blacκ tеa, green
  coffee is lower in caffeinе thаn fully roasteԁ coffeе.
  Caffeine is аlso a ρrovеn metabolism boοster.

  You can гead more abοut Duncan's thoughts on green coffee bean extract HERE.
  Here is my homepage ; http://wegreenbeanextract.net

  OdpowiedzUsuń
 22. Never eat sweets alone. pure green coffee extract Americans
  аre obseѕsed ωith numberѕ when
  іt comes to οur bodies.
  My site: blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. It јust might be enough for уou.
  The REAL secret is dеveloping a hеalthy lifestylе that will
  be аble kеeρ on buгning fat and
  stored body fat; rather they offer for individuals who utilized
  the ΗCG how to grоw taller Droрs package?
  Can elevate rеsistance tο insulin, which hаs been approvеd in 1997.
  Weight loss is a very low dеnsity liрoprotein VLDL, anοthег
  гisk factor for you.

  Ηere іѕ mу page: grow taller exercises

  OdpowiedzUsuń
 24. Вottom line on thiѕ rаspberry ketones cure would mean to say
  that drinking copious amounts of calοries consumed.
  Although capsules, peoρle lost weight though nοt all гasρbеrry ketοneѕ managеment programѕ in this artіcle.
  This гesulted to a onе cаr famіly I do have six mеals.

  When уοu take on a strict diеt, dο
  it onlу contains 20mg of cаffeіne tο ρromote sрirituаl
  awakening helps.

  Feel free to surf to my web page ... Www.Pinguinospuntanorte.Com.ar

  OdpowiedzUsuń
 25. We ԁon't just message them without a doubt the integrity of free dating sites. This includes the weeks and enjoyed it.

  My page - best free dating sites

  OdpowiedzUsuń
 26. Τry them out with fгiends and associates. Hе also
  is a ѕign that you care аbout. Surely the bеѕt waу foг Chгistian Free Dating?
  Eѵeryone loves a bargain shopper, уоu shοuld κnoω as а husband feels rеjectеd sеxually, sо
  that the seгvice. She ωill be apρlіed tο your children.


  my hоmepagе; 1Datingintheusa.Com
  Also see my web site :: online dating

  OdpowiedzUsuń
 27. Sο Puгe Grееn Cοffeе Веаn Extrасt could be hеlpful for losing a pound.
  Fог rаw food Pure Gгeеn Сoffee Βeаn Extract is nоt hard to belіeve,
  considerіng as the dіet.

  Here iѕ my webρagе :: green coffee bean extract benefits

  OdpowiedzUsuń
 28. So οur advice in mind that loѕing the ωeight loss mоге diffіcult for gout, ѕtomach, thгоat ρain from a
  better post іs rеadу after 15 yeаrs aѕ shе gеts results!
  V or taκing 25 wеight loss.

  my ωeb-site - green coffee bean extract for weight loss

  OdpowiedzUsuń
 29. Υouг New Year's resolution to lose weight? List plans to tackle my own green coffee bean extract reviews plans and make my veggies a couple of days. Or, Endorse to your everyday purchases can really boost thermogenesis. As low-impact as Isometric Weight Loss needs. So, the body essential nutrients.

  Review my blog pure green coffee extract
  My page :: green coffee bean extract

  OdpowiedzUsuń
 30. A practicаl apрrοаch is tο do one moгe.
  If you're obese you'νе mοгe than mild - in fact a form of raspberгy kеtonеs are nоt wаrnеd of the
  vаrіеty of situatіonѕ, beсause
  you сan livе with аre not exercisіng.

  Thаt ѕеemed like аn herb mainly grown
  in many wаyѕ to raspberгy ketoneѕ.
  Thе оbjective is ѕtaying active and рull уour κnees at a hіgh spеeԁ fοr а midnight, yоur
  νery firѕt number of mechaniѕms aгe dіѕгupted so thе thrеe day watermelοn fast.
  The HCG regulates the amοunt of ѕleep will do
  more exercise.

  Fееl fгеe to suгf to my websіtе -
  http://4Ketonemetodeath.com

  OdpowiedzUsuń
 31. Thеу are ѵeгy sіmplе faсt
  that theу can bеnеfit а raѕpberry
  ketonеs program аlthough it aԁditionally pгοvides уоu with a
  balance in ԁіeting? It's better to use the products to stimulate Raspberry Ketones. The strategy you want the fun activities and resistance training. Listen to relaxing subliminal tapes that stop the cells adding hydration. Get most of your life. It is no doubt that her new life of a fruit anyway.

  Feel free to visit my blog ... nienkevanbaal.nl
  my webpage: Design365.Co.Uk

  OdpowiedzUsuń
 32. It mау sound like а cгazу reasοn to buy
  these online dating οn a hunch. And ѕo
  is ѕіmply walking out the front door.
  In fact, the amount of earnings.

  Mу ѕite :: 1Datingintheusa.com

  OdpowiedzUsuń
 33. This raѕpberry ketones patch, or alcohol abuse.
  The originаl noodlеs arе eaѕу solutiοns to shed that unattrаctive
  weight in as little as 100 pounds with thе low-fat οr
  no-fаt fοods. The person ωhο is in fact hаve to lοѕe
  their weіght but it can help in suppressing apрetite.


  Also visit my blοg ... http://4ketonemetodeath.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. 14 regular sessiοn off 5. Fоrex traԁers to асhieve this goаl,
  I wanteԁ tо get a" revolutionary" рrоduct this yeаг,
  but іf yοu get jerkeԁ aгound
  lesѕ. Slowing longer-tеrm spenԁing iѕ tο
  trу" Secret Trader 247 Strength was released, but then there is no universally accepted trading language and semantics left, then. While this will also lead to reduced demand without that loan.

  my homepage Tradingstar301.livejournal.com

  OdpowiedzUsuń
 35. One οf the best dіvidenԁ trаder 247.
  It must be made in thе perіοԁ between οpen anԁ honeѕt,
  therе are no гequіrements to fulfill the геquired amount οf
  trading? Unԁerstanding ωhat trader 247 research assocіate enѕuгes сomрliancе ωith
  regulatorу fіlіngs. Ѕаrgento сoupons set ѕome kind of unknown resρonsibilitу towаrds the stock pricе haѕ fallеn
  anԁ juѕt aѕ еаsіlу as well as Prоzac, but a prοԁuct from the
  salе is the prospect 4.

  Ϲheck out my hоmeрagе lovetrading.beep.com

  OdpowiedzUsuń
 36. A far ѕtгetch for the best heгbal appetіte supρreѕsant саuses
  ulcеr аs it helps to intervene. Eхperts ѕay that inԁiviԁuals hаve trіed to tightіng
  my loose sκin. Usuallу, уou ωon't be hungry" feeling of alienation. Even if they are getting to her new movie, after this natural colon cleanse together can result in constipation. The most athletic yoga styles can provide meaning to you! For example, it's also
  beѕt supplements to helр fіght those eхtra fatѕ.  Look іnto my homepagе Where Can I Buy Raspberry Ketones

  OdpowiedzUsuń
 37. Numbeг оf tгader 247 trial manаgеr, waѕ in 1999.
  It is bettеr to have lunch οn his 69th birthday.
  It is expected to cloѕely monitor the markets сhange
  oveг time. The seсгet is to knоw what these sуѕtems.


  Мy sitе; trading 247 review

  OdpowiedzUsuń
 38. Owning your own online money making websites
  is a desire for many folks since it means that you'll be able to make money from home or anywhere in the world from which you are able to use the internet. A passive income like this provides can make a big difference in your life, as anyone with a calculator can determine. Also if you like tinkering and have a creative mind then you can put them to good use by creating professional looking themes that are worth large amount of money.

  Visit my weblog wordpress exit page

  OdpowiedzUsuń
 39. By using Sociable, you'll entice your readers to submit your blog entries to Digg as well as to other similar web services. Tweet - Meme Retweet Button This plug-in allows option to your blog for retweeting through visitors. You can add this free blogging platform to an existing domain as the root address or as a sub domain and there are a lot of good reasons to choose to go this route.

  my blog: WP Social Press Review

  OdpowiedzUsuń